WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH W DĄBRÓWCE GÓRNEJ

Nasza firma działa w branży drogowej od 2007 roku i od samego początku jej funkcjonowania stawia na rozwój i stałe podnoszenie poprzeczki poprzez świadczenie usług jako producent mieszanek bitumicznych, prowadzenie badania nad nowymi recepturami oraz poprzez tworzenie receptur mieszanek asfaltowych i nowych technologii produkcji.

Produkujemy masy mineralno-asfaltowe na wszystkie warstwy konstrukcyjne i na wszystkie kategorie dróg. Wszystkie mieszanki mineralne spełniają wymagania aktualnych norm i specyfikacji technicznych

Dzięki naszej pasji, jakości świadczonych usług oraz konkurencyjnym cenom zaufało nam już wielu kontrahentów. Zapraszamy do współpracy.

Poniżej przedstawiamy ofertę poszczególnych mieszanek mineralno-bitumicznych produkowanych na WMB w Dąbrówce Górnej .

 

Rodzaj masy

AC 22 P z granulatem do 20%

 

AC 22 P

 

AC 16 W z granulatem do 20%

 

AC 16 W

 

AC 11 S

 

AC 8S

 

SMA 11 S

 

 

LABORATORIUM

Wytwórnia Mas Bitumicznych EKO-PROBUD wyposażona jest również w wysokiej jakości laboratorium niezbędne do badań nad nowymi recepturami, analizą ich własności i właściwości pod kątem osiągnięcia założonych parametrów i ulepszonych cech funkcjonalnych. 


 

 

DZIAŁ B+R

Dział B+R firmy zajmuje się badaniem i tworzeniem receptur mieszanek asfaltowych, kruszyw i innych surowców nadających się do produkcji betonu asfaltowego, badaniem i szukaniem innowacji procesów produkcyjnych, nowych technologii produkcji. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt pn. „Prace B+R w firmie EKO-PROBUD dotyczące produkcji innowacyjnego betonu asfaltowego”. Asfaltowa nawierzchnia drogowa charakteryzuje się większym współczynnikiem tarcia oraz większymi parametrami chropowatości powierzchni odpowiedzialnymi za cechy funkcjonalne powierzchni jak droga hamowania. Jednocześnie średnia wartość chropowatości powierzchni mogąca wpływać na zwiększenie spalania paliwa czy zużycie opon nie została zwiększona.

Innowacyjność technologii polega na opracowaniu receptury otrzymywania mieszanki asfaltowej (beton asfaltowy) do budowy dróg oraz usprawnieniu technologii jej produkcji. Poprzez udoskonalenie procesu i jego paramentów zmniejszeniu ulega o co najmniej 5% droga hamowania samochodu.


 

MIESZANKI DO NAWIERZCHNI O PARAMETRACH WYMAGAJĄCYCH SKRÓCONEJ DROGI HAMOWANIA

Rodzaj masy

AC 11 S SDH  KR 3-4

 

AC 11 S SDH  KR 5-6

 

AC 8 S SDH   KR 3-4